Biblioteka
BodyIdea - Dietetyka przyszłości

2018-06-17

Poradnik żywieniowy dla Piłkarzy
Ideą mojej pracy jest współpraca z osobami aktywnymi fizycznie. Właśnie tak rozumiem zdrowy styl życia ---->  odpowiednie żywienie i drugi nieodłączny element -----> aktywność fizyczna. Jako, że na co dzień pracuję z Piłkarzami, właśnie o tą grupę chciałabym szczególnie zadbać pod względem żywieniowym. W moim gabinecie pojawiają się zawodnicy pierwszych drużyn, nastolatkowie, którzy aspirują na miejsce najlepszych, a także najmniejsi piłkarze - którzy pojawiają się na wizytach z rodzicami - będący dopiero na początku przygody z piłką nożną.

Niestety nie wszyscy przykładają sztywną wagę do prawidłowego odżywiania.

Wielu Piłkarzy jest przeświadczona, że "jedno piwo nie zaszkodzi", a Mc Donald's w formie nagrody po wygranym meczu jest co weekendowym rytuałem. NIESTETY.

Moją rolą jest uświadamianie istoty prawidłowego żywienia, odpowiedniego odżywienia, wzorowego składu ciała i dbania o swoje ciało jako całokształt. Te same rady mogłabym przekazać wszystkim sportowcom, gdyż mam wrażenie, że mimo rosnącej świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania wielu wciąż jeszcze kuleje w tej tematyce.

Drogi Piłkarzu, Rodzicu Piłkarza, Trenerze. To właśnie dla Ciebie przygotowałam poniższy poradnik, mam nadzieję, że zainspiruje Cię do zdrowego żywienia, uświadomi jego istotę i będzie stanowił solidną podstawę dla Twojej edukacji żywieniowej.

By pobrać poradnik żywieniowy kliknij tutaj

------- > PORADNIK PIŁKARZA

żywienie piłkarzy

Jeżeli szukasz inspiracji na poszczególne dania i posiłki zapraszam Cię tutaj:

 ŚNIADANIA

 śniadania body idea

PO TRENINGU

koktajl body idea

DANIA GŁÓWNE DANIA GŁÓWNE 2

obiad body idea

 

Jeżeli masz do mnie jakjiekolwiek pytania to czekam na Twoją wiadomość:

 

s.maksym@bodyidea.pl

 

 

POWODZENIA I SMACZNEGO

sylwia maksym body idea dietetyk

Sylwia Maksym

Jestem dyplomowanym dietetykiem klinicznym i dietetykiem sportowym. Entuzjastką kuchni roślinnej i autorką wspaniałych przepisów dostarczających paliwa z roślin. Współpracuję ze sportowcami chcącymi polepszyć swoje wyniki dzięki diecie roślinnej. Prywatnie jestem miłośniczką mocnej kawy, kolarstwa, mody i kultury hiszpańskiej. Moim znakiem rozpoznawczym jest uśmiech od ucha do ucha i szczera radość życia.

BodyIdea - Dietetyka przyszłości

Dodaj komentarz

Brak dodanych komentarzy. Możesz być pierwszy - zapraszam!
Drukuj

Tagi

Obserwuj na Instagramie

Sprawdź inne wpisy

 

Sprawdź jadłospis:

WEGAŃSKI:

WEGETARIAŃSKI:

Posłuchaj mojego podcastu PALIWO Z ROŚLIN