Krótki formularz


Skontaktuj się z nami

Sylwia Maksym

Napisz do nas

Dietetyka przyszłości

Biblioteka

O noworocznej motywacji słów kilka

09-01-2018 Sylwia Maksym Drukuj artykuł

Dzisiejszy tekst kieruję do Pań. Dlaczego? Bo piszę jako kobieta, która sama za sobą ma wiele doświadczeń - sylwetkowych, zdrowotnych, dietetycznych, sportowych, edukacyjnych i wiele wiele innych, których nie sposób tutaj wymienić.

Nie wiem co czują mężczyźni, co kieruje ich do zmian. Wiem natomiast co myślą kobiety, jak wiele są sobie w stanie zarzucać, jak wiele od siebie wymagać i jeszcze nieustannie za to ganić. Wiem, bo sama też to często robie wobec siebie samej. Nie jestem alfą i omegą, dlatego ten tekst będzie najprawdziwszym z najprawdziwszych!

 motywacja bodyidea

Początek Nowego Roku... w klubach fitness i w siłowniach ścisk, do gabinetów dietetycznych kolejki...

Większy ruch w salonach fryzjerskich, gabinetach kosmetycznych, sklepach ze zdrową żywnością, no i wiadomo... w butikach odzieżowych (wyprzedaże).

 

Chcemy być lepsi, ładniejsi, szczuplejsi, bardziej efektywni, zmobilizowani i robić więcej...

Czy wszystkim się to udaje mimo narzuconych postanowień?

 

Nie sądzę!

A dlaczego?

 

Bo nie są to Twoje postanowienia!

Bo chcesz zmiany TYLKO raz w roku!

Bo poszłaś na siłownię dla towarzystwa!

Bo ułyszałaś przykre słowa z ust partnera lub swoich dzieci!

Bo koleżanka schudła, jest szczęśliwa, ładnie wygląda i do tego ma nową fryzurę!

Bo masz słomiany zapał i zawsze szukasz winy u innych, a nie w samej sobie!

Bo przecież "inni mają łatwiej", a Ty ciągle pod górkę... w końcu "biednemu wiatr wieje w oczy"!

Bo zamiast mierzyć wysoko przez cały ROK i 365 dni być lepszą, kształcić się, zmieniać, odchudzać i pięlęgnować swoje ciało liczysz na styczniowy CUD i EFEKT WOW!

Bo szybko się poddajesz z powodu zbyt wielkich i rygorystycznych wymagań wobec siebie samej!

 

Zamiast ciągle narzekać zacznij zauważać plusy!

Znajdź w sobie dobre cechy - charakteru, wyglądu, stylu, umiejętności społecznych, oryginalnych zaintresowań itd...

Otaczaj się ludźmi, którzy Ci dobrze życzą, są do Ciebie podobni, mają podobne zainteresowania i zdanie na wiele tematów... ale ciągną w górę! Ich obecność, podejście, praca, rozmowy, "bycie" zawsze MOBILIZUJĄ.

Jeśli już kochasz, to kochaj jeszcze mocniej! Jeśli Twoje serduszko nadal pozostaje wolne to rozejrzyj się wokół... "szczęściu trzeba pomagać" :)

 

  • Jeżeli Twoim celem jest -20kg to zmień priorytet! Rozpocznij od -2kg, po uzyskanym efekcie dodaj kolejne -2kg, kolejne -2kg, aż osiągniesz wymarzoną sylwetkę, zdrowie i piękne ciało!

  • Zmieniaj swoje nawyki żywieniowe powoli! Jeżeli Twoim uzależnieniem jest zjadana codziennie tablicza czekolady to ogranicz się do 2 kostek codziennie! Jeżeli nie wyobrażasz sobie wieczoru filmowego bez wina, to organicz się do lampki czerwonego wina wytrawnego! Jeżeli do przedobiedniej kawy musisz mieć przekąskę w postaci ciasta, batonika, czy pączka to zamień je na sałatkę owocową, zdrowy budyń, pożywne smoothie, czy mieszankę bakalii.

  • Małe kroczki są DOBRE! Małe kroczki pozwalają na skuteczną i trwałą zmianę, która pozwoli nam uniknąc stania w miejscu, bądź co gorsza cofania się...

Nawet jeżeli się zdarzy... pamiętaj! Nikt z nas nie jest idealny! Każdy popełnia błędy, ale tylko silna osoba potrafi się z nimi uporać!

Chcesz być silna? Jesteś silna? Bądź silniejsza! Pracuj nad tym i nigdy nie zasiadaj na laurach.

bodyidea
 

Żyjemy tylko raz, szkoda marnować czasu na powtarzanie tych samych błędów, złe emocje, wyrzuty sumienia i wieczne niezadowolenie.

Świat jest piękny! Uśmiechaj się! Dziel się radością i dobrem, to naprawdę wszystko wraca i sprawia, że "rośniesz" kilka centymetrów... a świat z wysoka jest doskonalszy :)

 

Masz prawo przeklnąć! Masz prawo mieć czasami brudne okna! Masz prawo w wolny dzień chodzić w nocnej koszulki do 11:00

Tylko Ty wyznaczasz poziom poprzeczki, do której chcesz dążyć i od Ciebie zależy czy będzie ona sukcesywnie podnoszona.

 
dietetyka przyszłości
 

Słowa, które często powtarzam swoim Pacjentom w gabinecie to "Nie Ty musisz dopasować się do diety, ale dieta do Ciebie!"

To samo możesz odnieść do wielu innych rzeczy.

 

  • Jeżeli nie odpowiada Ci dzisiejsze tempo życia, to zwolnij.

  • Jeżeli nie podoba Ci się bordowa torebka, to nikt nie każe Ci jej kupować!

  • Jeżeli nie gustujesz w popularnych nasionach chia, to nikt nie zmusza Cię do ich jedzenia.

Mamy wolność wyboru! Sami sterujemy swoim życiem, ciałem i wszystkimi wyborami. Jeśli jest inaczej to życzę Ci zmiany, no chyba, że wolisz do końca życia pozostać pod skrzydłami i nakazem innych - bo "tak bezpieczniej", "bardziej praktycznie", "lżej" i "zawsze mogę na kogoś zrzucić winę" - to znów Twój wybór!

 

Życzę Tobie z całego serca, byś niezależnie od tego czy rozpoczniesz od poniedziałku, od 1 stycznia, od 26 marca, czy 11 grudnia dążyła do celu, miała marzenia, czerpała radość z życia, była codziennie piękniejsza i silniejsza. Byś miała cudownych znajomych, ukochanego który będzie najlepszym przyjacielem, wspaniałą rozwijającą Cię pracę i TYLKO POZYTYWNE MYŚLI W GŁOWIE! 

No dobrze, kończę już... choć mogłabym jeszcze długo pisać i pisać! Jak czujesz się po przeczytaniu tego tekstu?

Ja wspaniale! Mam w sobie radość, siłę, nieustanny uśmiech na ustach i moc, którą wykorzystam do osiągania swoich szczytów.

 

Życzę Ci wszystkiego dobrego :)

 

Główne zdjęcie pochodzi z: https://successfulchange4u.com

 

Sylwia


sylwia maksym body idea dietetyk

Sylwia Maksym

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Z wykształcenia dyplomowany dietetyk kliniczny, dietetyk sportowy, mgr fizjoterapii, instruktor fitness i trener personalny. Na codzień pracuje na oddziale neurologicznym, a także we własnym gabinecie Body Idea Dietetyka Przyszłości. Specjalizuje się w dietach roślinnych w sporcie (kolarstwo, triathlon, piłka nożna, kulturystyka), a także komponowaniu jadłospisów w zaburzeniach odżywiania na tle kompulsyjnym. Z zamiłowania kulinarna globtroterka, wielbicielka mocnej kawy, kolarstwa, mody i kultury hiszpańskiej.Komentarze

Daria | 09-01-2018 20:43
Świetny tekst! Dobrze, że przeczytalam przed wyjeciem czekolady, na którą miałam taką ochotę. Zrobię sałatkę :-) Pozdrawiam

Sylwia awatar
Sylwia | 01-02-2018 21:54
Cudownie czytać, że tekst motywuje :) Życzę Ci zdrowych wyborów :)

gilsa | 09-02-2018 12:56
Ja postawiłam sobie jeden duży cel i dwa mniejsze żeby mieć z czego rezygnować przy chwili słabości, powiesiłam też w pokoju planer z https://www.vivus.pl/moje-finanse/najnowsze-porady/jak-zmienic-swoje-zycie-w-nowym-roku-planer-noworocznych-postanowien/to też trochę bardziej mnie mobilizuje :D narazie udało się schudnąć 2 kg, oby tak dalej szło ;)

Sylwia awatar
Sylwia | 09-02-2018 21:04
Cudownie! Każda dodatkowa motywacja jest dobra! Życzę powodzenia i z całych sił trzymam kciuki :)


Dodaj komentarz