Krótki formularz


Skontaktuj się z nami

Sylwia Maksym

Napisz do nas

Dietetyka przyszłości

Biblioteka

Poradnik żywieniowy dla Piłkarzy

14-05-2018 Sylwia Maksym Drukuj artykuł

żywienie piłkarzy

Ideą mojej pracy jest współpraca z osobami aktywnymi fizycznie. Właśnie tak rozumiem zdrowy styl życia ---->  odpowiednie żywienie i drugi nieodłączny element -----> aktywność fizyczna. Jako, że na co dzień pracuję z Piłkarzami, właśnie o tą grupę chciałabym szczególnie zadbać pod względem żywieniowym. W moim gabinecie pojawiają się zawodnicy pierwszych drużyn, nastolatkowie, którzy aspirują na miejsce najlepszych, a także najmniejsi piłkarze - którzy pojawiają się na wizytach z rodzicami - będący dopiero na początku przygody z piłką nożną.

Niestety nie wszyscy przykładają sztywną wagę do prawidłowego odżywiania.

Wielu Piłkarzy jest przeświadczona, że "jedno piwo nie zaszkodzi", a Mc Donald's w formie nagrody po wygranym meczu jest co weekendowym rytuałem. NIESTETY.

Moją rolą jest uświadamianie istoty prawidłowego żywienia, odpowiedniego odżywienia, wzorowego składu ciała i dbania o swoje ciało jako całokształt. Te same rady mogłabym przekazać wszystkim sportowcom, gdyż mam wrażenie, że mimo rosnącej świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania wielu wciąż jeszcze kuleje w tej tematyce.

Drogi Piłkarzu, Rodzicu Piłkarza, Trenerze. To właśnie dla Ciebie przygotowałam poniższy poradnik, mam nadzieję, że zainspiruje Cię do zdrowego żywienia, uświadomi jego istotę i będzie stanowił solidną podstawę dla Twojej edukacji żywieniowej.

 

By pobrać poradnik żywieniowy kliknij tutaj

------- > PORADNIK PIŁKARZA

żywienie piłkarzy

 

Jeżeli szukasz inspiracji na poszczególne dania i posiłki zapraszam Cię tutaj:

 ŚNIADANIA

 śniadania body idea

PO TRENINGU

koktajl body idea

DANIA GŁÓWNE DANIA GŁÓWNE 2

obiad body idea

 

Jeżeli masz do mnie jakjiekolwiek pytania to czekam na Twoją wiadomość:

s.maksym@bodyidea.pl

 

POWODZENIA I SMACZNEGO


sylwia maksym body idea dietetyk

Sylwia Maksym

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Z wykształcenia dyplomowany dietetyk kliniczny, dietetyk sportowy, mgr fizjoterapii, instruktor fitness i trener personalny. Na codzień pracuje na oddziale neurologicznym, a także we własnym gabinecie Body Idea Dietetyka Przyszłości. Specjalizuje się w dietach roślinnych w sporcie (kolarstwo, triathlon, piłka nożna, kulturystyka), a także komponowaniu jadłospisów w zaburzeniach odżywiania na tle kompulsyjnym. Z zamiłowania kulinarna globtroterka, wielbicielka mocnej kawy, kolarstwa, mody i kultury hiszpańskiej.Komentarze


Dodaj komentarz