Podstawa sukcesu to skrojona na miarę

Dieta w sporcie

Dieta w sporcie odgrywa ważną rolę. Będąc profesjonalnym sportowcem, jak i osobą amatorsko uprawiającą sport, należy być świadomym tego, jaki wpływ na nasz organizm ma aktywność fizyczna, a co za tym idzie, jakie składniki odżywcze są dla niego szczególnie istotne. Pozornie nieskomplikowane zagadnienie jakim jest prawidłowa dieta w sporcie, w gruncie rzeczy wymaga dużej, specjalistycznej wiedzy. Dietetycy specjalizujący się w tej dziedzinie, zajmują się badaniem sportowców oraz analizą wpływu danej aktywności fizycznej na ich organizm. Skrupulatne badania w połączeniu z wykorzystaniem fachowej wiedzy pozwalają specjalistom na opracowywanie odpowiedniej diety dla sportowców.

Warto mieć na uwadze, że dieta w sporcie jest kwestią bardzo indywidualną. Zależy ona bowiem nie tylko od uprawianej dyscypliny sportu. Odpowiednio skonstruowana dieta w sporcie uwzględnia takie czynniki jak poziom nasilenia aktywności fizycznej danej osoby, rodzaj wysiłku jaki podejmuje (treningi aerobowe, siłowe czy szybkościowe), Twoje indywidualne parametry takie jak: płeć, waga, wiek, wzrost, masa ciała i spontaniczna aktywość ruchowa.

Dieta w sporcie ma być podstawą do odpowiedniej wydajności organizmu, zapewniania mu dawki niezbędnych składników odżywczych.

Co za tym idzie, dobrze skonstruowana dieta w sporcie przyczynia się do poprawiania wyników, a także zapewniania odpowiedniego samopoczucia. Źle zbilansowana dieta w sporcie może prowadzić do osłabienia i wyniszczenia organizmu, a także do spadku wydolności organizmu sportowca.

Należy pamiętać, że posiłki o odpowiedniej zawartości poszczególnych wartości odżywczych to podstawa prawidłowej regeneracji organizmu.

Dieta w sporcie powinna łączyć w sobie odpowiednie proporcje takich składników odżywczych jak białko, węglowodany, witaminy i minerały, tłuszcze, a także podstawowy element, czyli nawodnienie.

Ty jesteś specjalistą w swojej dyscyplinie sportu, a ja jestem specjalistą w dziedzinie dietetyki. Dlatego jeśli połączymy nasze siły, będziesz mógł cieszyć się nie tylko dobrymi wynikami w sporcie, ale także dobrym zdrowiem, kondycją i wydajnością.

Pamiętaj, że dieta w sporcie to rzecz, której nie można bagatelizować.

Dlaczego odpowiednia dieta w sporcie jest tak istotna?

  • Profesjonalnie opracowana dieta w sporcie zapewnia organizmowi sportowca odpowiednią dawkę niezbędnych składników odżywczych.
  • Dostarczanie potrzebnych składników przekłada się na wsparcie procesu regeneracji organizmu, który dla osób aktywnych fizycznie jest niezwykle istotny.
  • Prawidłowo przestrzegana dieta w sporcie poprawia wydolność organizmu, pomaga wzmacniać kondycję i ogólne dobre samopoczucie, czyli realnie przekłada się na poprawę wyników sportowych.

Jeśli jesteś sportowcem lub osobą aktywną fizycznie i tak jak ja uważasz, że dieta w sporcie jest bardzo ważnym elementem, skontaktuj się ze mną!

Opracuję dla Ciebie zdrowy, ale także smaczny jadłospis, dzięki któremu będziesz czerpał ze sportu jeszcze więcej radości i przyjemności.

Jesteś zainteresowany współpracą online?
Sprawdź moją ofertę i dopasuj wybór do swoich potrzeb OFERTA KONSULTACJI ONLINE
 

Zapraszam serdecznie
Body Idea Dietetyka Przyszłości

Dietetyk
Sylwia Maksym

Sprawdź przepis

Obserwuj mnie na Instagramie

I OTRZYMAJ BEZPŁATNY JADŁOSPIS!