Krótki formularz


Skontaktuj się z nami

Sylwia Maksym

Napisz do nas

Dietetyka przyszłości

FAQ

Najczęsciej zadawane pytania

1. Czy muszę się rozbierać podczas konsultacji?

Najważniejszym dla mnie jest Twój komfort psychiczny. Jedyną częścią garderoby, jaką musisz zdjąć podczas konsultacji będą więc buty i skarpetki, gdyż pomiaru analizy składu ciała dokonujesz boso. Na pierwszej konsultacji otrzymasz ode mnie tabelę pomiarów obwodów, które po szczegółowej instrukcji zmierzysz w domu.

2. Czy na pierwszym spotkaniu otrzymam już dietę?

Nie. Dieta jest kwestią bardzo indywidualną. Nie pracuję na gotowcach. Muszę najpierw poznać Ciebie, upodobania Twoich kubków smakowych i przeprowadzić obszerny wywiad medyczny aby móc dostosować dla Ciebie wzorcowy jadłospis.

3. Czy dieta będzie droga?

Składniki, które ujmuję w moich dietach znajdziesz w każdym sklepie spożywczym, na bazarze czy super markecie. Nie są to dania, których przygotowanie polega jedynie na podgrzaniu w mikrofalówce. Stawiam na najwyższą jakość tych produktów, często sugeruję zakupy u lokalnych rolników czy hodowców. Dieta, w krótszej perspektywie – gdyż wiele składników, których wcześniej nie używałeś lub nie znałeś będziesz musiał zakupić - może wydawać się droższą niż ta, do której jesteś przyzwyczajony. Jednak po dłuższym czasie jej stosowania stwierdzisz, że wykorzystanie świeżych owoców i warzyw, długoterminowe planowane posiłków i zakupy zajmują o wiele mniej czasu i wydajesz na nie mniej pieniędzy. Uczę Cię mądrego prowadzenia kuchni, bez wyrzucania jedzenia.

4. Czy mogę robić małe odstępstwa?

W moich dietach ujmuję również słodkie przekąski, składające się z nieprzetworzonych składników. Jeżeli Twoją słabością są słodycze, krakersy, czy wino, to zapewne będziemy musieli znaleźć odpowiedni kompromis pomiędzy Twoimi zachciankami, a faktycznym głodem i potrzebą jedzenia. To najtrudniejsza praca, nauczyć się „jeść by żyć, a nie żyć by jeść”, jednak u mnie nie ma rzeczy niemożliwych.

5. Jak przygotować się do spotkania?

Na mojej stronie znajdziesz KWESTIONARIUSZ i DZIENNICZEK POSIŁKÓW. Wypełnij je. Kwestionariusz zostanie automatycznie wysłany na moją skrzynkę mailową i odczytany podczas konsultacji. Dzienniczek posiłków wypełniaj według instrukcji. Spisz dokładnie co jesz i pijesz przez kolejne cztery dni – dwa dni wolne od pracy i dwa aktywne zawodowo. Przeanalizujemy je wspólnie. Postaraj się do 3h przed naszym spotkaniem nie spożywać posiłków, ani nie wykonywać intensywnych treningów – będzie to miało kluczowe znaczenie podczas pomiaru składu ciała. Przygotuj również na spotkanie pełną historię Twoich chorób, przynosząc ze sobą wyniki badań/ wypisy ze szpitala i inne wskazania lekarza.

6. Wyjeżdżam na wakacje, co wtedy?

Wszelaki wypoczynek, wakacje, urlop, wolny weekend, traktujemy w pełni jako relaks. Nie oznacza to oczywiście, że koniecznie musisz się wtedy rzucać na zakazane do tej pory jedzenie. Jedz z głową, smakuj nowych potraw, próbuj nieznanej dotąd kuchni, jednak pamiętaj o zasadach i przede wszystkim nie przejadaj się. Nawet gdy zdarzy Ci się mała wpadka, to pamiętaj, że są to wakacje – przede wszystkim wakacje dla głowy, więc nie popadaj w paranoję, a po powrocie dopniemy dietę na ostatni guzik i wrócimy wspólnie do odpowiedniego jadłospisu.

7. Jak długo będzie trwała nasza współpraca?

Wszystko jest uzależnione od Twojego wyjściowego stanu zdrowia, a także od ustalonych wspólnie celów. Dokładam wszelkich starań aby Twoja edukacja zdrowotna odbywała się od pierwszych spotkań, jednak wprowadzanie zmian żywieniowych wymaga czasu. Czas współpracy jest ustalany indywidualnie podczas spotkań.

8. Ile wynosi czas oczekiwania na dietę?

Czas oczekiwania na jadłospis od momentu pierwszego spotkania to 5 – 10 dni ze względu na dużą ilość zleceń i indywidualne podejście do każdego Pacjenta.

9. Czy w diecie rozpisywane są również suplementy?

Nie stanowią one niezbędnika dodawanego do moich diet, jednak jeżeli Twój stan zdrowia tego wymaga, to na naszej konsultacji omówimy również tą kwestię.

10. W jaki sposób można dokonać płatności za konsultację i dietę?

Wszelkie płatności dokonywane są na miejscu za pomocą gotówki lub do 24h przed spotkaniem za pomocą przelewu bankowego. Numer konta bankowego otrzymasz mailem.

11. W jaki sposób mogę umówić się na wizytę w gabinecie lub konsultację on- line?

Dzwoniąc pod numer 698 745 786
Lub za pomocą maila dietetyka@bodyidea.pl

12. Czy na wizytę mogę przyjść z osobą towarzyszącą?

Oczywiście. Najważniejszy dla mnie jest Twój komfort, więc nie ma przeciwwskazań byś pojawił się z kimś bliskim.

13. Co zrobić w przypadku pojawienia się pytań po otrzymaniu diety?

Zapisuj wszelkie pytania na kartce i zadaj je podczas kolejnej wizyty lub jeżeli są bardzo palące zadaj takie pytania za pomocą kontaktu mailowego.

14. Czy muszę zjadać wszystko co znajduje się w otrzymanym jadłospisie?

Dieta skomponowana jest pod Twoje zapotrzebowanie, wielkość porcji może stanowić jednak na początku problem. Jedz powoli, nie przejadaj się, ale nie pozostawaj również głodnym. Nowy styl żywienia wymaga adaptacji, po której przyzwyczaisz się do nowego żywienia bez żadnych wątpliwości.