Krótki formularz


Skontaktuj się z nami

Sylwia Maksym

Napisz do nas

Dietetyka przyszłości

Sylwia

dietetyk tychy sylwia maksym

Sylwia Maksym – Dietetyk KATOWICE

+48 698 745 786

s.maksym@bodyidea.pl

O mnie

Praca z drugim człowiekiem daje mi prawdziwą satysfakcję i spełnienie. Swoich działań nie ujmuję w kategoriach zawodu. Dietetyka jest tym co kocham i co mnie pasjonuje, każdego dnia swoje zadania wykonuję najlepiej jak tylko potrafię. Chcę, by nasze społeczeństwo miało dużą świadomość żywienia, którą będzie propagowało wśród najmłodszych, tym samym umożliwiając im długie życie o dobrej jakości zdrowotnej.

Wyznaję zasadę, iż dobry dietetyk to uśmiechnięty, empatyczny człowiek, który nieustannie się uczy, rozwija i poszukuje najlepszych rozwiązań, dlatego stawiam na wielotorowy rozwój.

Często powtarzane „To nie Ty musisz dopasować się do diety, a dieta do Ciebie!”
Moje mocne strony Uśmiech – od ucha do ucha, radość życia, otwartość, empatia i zrozumienie
Moje zainteresowania Dietetyka sportowa, kultura hiszpańska, muzyka elektroniczna, moda

Z pełnym profesjonalizmem, swobodą i uśmiechem na ustach przeprowadzę Cię przez naukę zdrowego odżywiania. Jestem dietetykiem. Żyję aktywnie, jem zdrowo. Ukończyłam Śląski Uniwersytet Medyczny i Śląską Wyższą Szkołę Medyczną.

Jestem dyplomowanym dietetykiem klinicznym, dietetykiem sportowym, mgr fizjoterapii, instruktorem fitness i certyfikowanym trenerem personalnym. Na co dzień pracuję w szpitalu jako dietetyk kliniczny na oddziale neurologicznym, zajmując się opieką nad chorymi i projektowaniem jadłospisów dla pacjentów po wypadkach komunikacyjnych, z porażeniem mózgowym, chorobami: Parkinson, SM, Alzheimer. We własnym gabinecie Body Idea Dietetyka Przyszłości głównie współpracuję ze sportowcami uprawiającymi kolarstwo, triathlon, piłkę nożną, kulturystykę (na poziomie zawodowym i amatorskim) prowadzącymi diety roślinne. Spore grono moich podopiecznych stanowią również kobiety borykające się z zespołem policystycznych jajników, zaburzeniami odżywiania (kompulsywne objadanie się, anoreksja, bulimia) czy insulinoopornością. Z zamiłowania jestem nieustannie eksperymentującą kulinarną globtroterką, wielbicielką mocnej kawy, kolarstwa, mody i kultury hiszpańskiej.

Mój indywidualny jadłospis nie zawiera mięsa i produktów odzwierzęcych, jednak nie mam zamiaru zmuszać Cię do diety strikte roślinnej. Mam za sobą wiele doświadczeń żywieniowych wypróbowanych na własnej skórze - ja też szukałam dobrej drogi, więc doskonale Cię rozumiem. Tak, naprawdę doskonale wiem co czujesz, znam Twoje obawy i wątpliwości. Ja też błądziłam. Nie widziałam efektów treningów, jadłam coraz mniej, wymagałam więcej od siebie. Rozpoczęło się od zaburzeń odżywiania, które pociągnęły za sobą pasmo chorób i złego samopoczucia. Wiem co to znaczy mieć nadprogramowe kilogramy, wiem co znaczy źle się czuć po zjedzeniu najprostszych potraw, wiem jak to jest nie spać kilka nocy z rzędu, mimo iż jest się ogromnie zmęczonym. Naprawa mojego zdrowia też trwała, z Tobą może być podobnie, chcę Cię jednak prowadzić bezpieczną drogą, tak byś nie zbłądził i zakończył tą trasę z dobrą formą i pełnym zdrowiem.

Od wielu lat pracuję w zawodzie, od 2015 roku lat prowadzę własną praktykę dietetyczną. Kiedyś tylko stacjonarnie, dziś również online z racji na specyfikę pracy moich Pacjentów. Współpraca on-line pozwala mi na utrzymanie kontaktu ze wszystkimi podopiecznymi. Praca w gabinecie daje możliwość spotkania, weryfikacji postępów, a także rozmowy nie tylko o dietetyce czy sporcie, wielu Pacjentów po prostu lubi rozmawiać i do tego również zachęcam - to też dobry element dietoterapii. Moi Pacjenci w znaczącej przewadze to sportowcy, zarówno na szczeblu zawodowym jak i amatorskim, gdyż uważam, że zdrowie żywienie i sport muszą iść w parze. U Ciebie również, nawet jeżeli nie masz karnetu do siłowni, to pamiętaj, że spacery czy jazda na rowerze to też aktywność fizyczna.

Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje by jeszcze lepiej móc zaopiekować się każdym Pacjentem i udzielić fachowej pomocy. Nie chcę Cię zmienić, chcę zmienić Twój jadłospis na lepszy, a ciału dodać wigoru. Pamiętaj, że chcę aby nasz kontakt był dobry. Chcę byś się czuł w naszych relacjach swobodnie i zadawał pytania. Obiecuję pomóc i przekazać swoją wiedzę tak byś mógł z niej dobrze skorzystać.

Body Idea Dietetyka Przyszłości

Dietetyk
Sylwia Maksym

EDUKACJA - Szkoły Wyższe

  • Śląska Wyższa Szkoła Medyczna - DIETETYKA
  • Śląska Wyższa Szkoła Medyczna - KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA
    ODNOWA BIOLOGICZNA
  • Śląski Uniwersytet Medyczny - DIETETYKA
  • Śląski Uniwersytet Medyczny - FIZJOTERAPIA

Jak Pracuję?

Słucham i słyszę, obserwuję i widzę. Stanowię podparcie dla wszystkich moich Pacjentów, ponieważ dbam zarówno o ich zdrowie, jak i dobre samopoczucie. Dokładam wszelkich starań do tego, aby każda osoba podejmująca ze mną kontakt czuła się i otrzymała ode mnie profesjonalną opiekę. Zapraszam do kontaktu.

Moje Certyfikaty